« Svibanj 2024 »

Učenici petih razreda posjetili MO Škurinje u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 5. 4. 2019.

Učenici petih razreda Osnovne škole Ivana Zajca posjetili su 5. travnja  prostorije Mjesnog odbora Škurinje u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje koju provodi Grad Rijeka.

Učenicima i profesoricama su dobrodošlicu poželjeli domaćini  –  ravnateljica Direkcije za mjesnu samoupravu Dragica Fadljević i tajnica MO Dragana Jurčić.
Ravnateljica Fadljević je kroz prigodnu prezentaciju upoznala učenike s najvažnijim pojmovima vezanim uz mjesni odbor  –  kako on funkcionira, što sve građani mogu ostvariti putem njega, ali i s web stranicom Grada Rijeke – gdje mogu pronaći pojedine informacije, vezane ne samo uz MO Škurinje, već i o svim djelatnostima Grada Rijeke. Posebno se dotakla komunalne problematike i pokušala djeci približiti što se sve podrazumijeva pod komunalnom problematikom. Kroz niz fotografija ravnateljica Fadljević “prošetala” je komunalnim prioritetima, programima MO Škurinje i brojnim kulturnim, zdravstvenim, ekološkim i sportskim događanjima.
Nakon prezentacije i odgovora na pitanja koja su djeca postavljala slijedilo je ugodno druženje uz malu zakusku.

Tajnica MO je pozvala djecu i njihove roditelje na suradnju te darovala školi prelijepu sliku.

POSJET MJESNOM ODBORU ŠKURINJE

U petak.5. travnja 2019. godine, učenici 5.a i 5.b razreda Osnovne škole Ivana Zajca koji idu na izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje posjetili su Mjesni odbor Škurinje.Tamo su nam  predstavnici Grada i MO održali  predavanje o tome tko čini mjesni odbor, što on radi i kome se obratiti. Saznali smo da su u gradu Rijeci trideset i četiri mjesna odbora. Čuli smo što građani mogu učiniti ako se udruže i kako pretražiti stranice Grada Rijeke i saznati više. Nakon održanog predavanja priređena nam je zakuska, a predstavnici MO su školi darovali sliku. Nakon lijepog i poučnog druženja uslijedio je povratak na nastavu.

PETRA PETELIN,5.a

Dana 5.4.2019. učenici petih razreda koji pohađaju GOO posjetili su Mjesni odbor Škurinje. Tamo su sa članovima Mjesnog odbora Škurinje razgovarali o unapređenju Rijeke.Vidjeli smo razne fotografije krasnih parkova koji su obrađeni uz pomoć MO, građana i gradskog vijeća. Također smo i iznosili svoje ideje što mislimo da nedostaje u  gradskim parkovima.Razgovarali smo i upoznali predsjednika vijeća. Tajnica nas je kasnije provela kroz cijeli MO. Na kraju smo se zasladili kolačima, sendvičima i sokovima te fotografirali.

Meni se jako svidjelo što smo posjetili mjesni odbor te mislim kako su neki od naših prijedloga odlični. Također sam naučila da se mjesnom odboru mogu obratiti ukoliko imam neki prijedlog. I, moram naglasiti da su kolači bili odlični!

NIKA ISKRA, 5.b