« Svibanj 2024 »

Ukupno: 1232067
Terenska nastava petih razreda-ŠKOLA U KINU
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 26. 2. 2019.

Učenici petih razreda su u Art-kinu pogledali francuski igrani film Breillovo srce.

Art-kino posebnu pažnju pridaje poticanju razvoja filmske kulture kod djece i mladih.

Najprepoznatljiviji projekt Art-kina namijenjen edukaciji djece i mladih na polju filmske kulture je Škola u kinu.

Program Škole u kinu za osnovne škole nadovezuje se na teme koje se obrađuju u sklopu nastave medijske kulture u pojedinim razredima tijekom osmogodišnjeg osnovnoškolskog obrazovanja.

BRAILLEOVO SRCE

Marie je dvanaestogodišnja učenica koja sanja postati profesionalna čelistica. Kada sazna da ima genetsku bolest koja joj polagano oduzima vid, unatoč protivljenju roditelja, odlučuje otići na audiciju prestižne glazbene škole. Za pomoć se obraća Viktoru, dječaku koji je zaljubljen u nju i sanja o vlastitom bendu. "Brailleovo srce" je film o emotivnom sazrijevanju i sentimentalnom otkrivanju prijateljstva između dvoje dvanaestogodišnjaka. Film na jednostavan, djeci blizak i razumljiv način, obrađuje kompleksnu temu i uči nas o onom najosnovnijem u životu, međusobnoj podršci i razumijevanju. Na posljednjem dječjem filmskom festivalu u Zlinu, film je dobio nagradu publike za najbolji dugometražni  film i nagradu dječjeg žirija za najbolji dugometražni dječji film. Njegovu vrijednost prepoznali su i posjetitelji dječjeg programa Motovun Film Festivala koji su mu dodijelili nagradu za najbolji dječji film.