Dodjela nagrada literarnog natječaja engleskog jezika Let's Build a Story
Autor: Biljana Žutelija, 31. 10. 2018.

Naše učenice 8.b razreda, Maja Marković, Ana Kus i Tonka Bogović, sudjelovale su na dodjeli nagrada Profil Klettovog literarnog natječaja na engleskom jeziku Let's Build a Story u antikvarijatu Ex Libris dana 12. listopada 2018. Dočekale su ih druge nagrađene natjecateljice, njihove mentorice, urednice iz izdavačke kuće Profil i naša nagrađena mentorica Bojana Palijan. Druženje je započelo predstavljanjem i laganim razgovorom. Nakon toga, priče nagrađenih natjecateljica su pročitane te komentirane i svaka je autorica objasnila kako je došla do ideje i likova. Sve su priče pohvaljene i sve su bile različite, iako su napravljene na temelju istih sličica koje su samo drugačije posložene te je svaka autorica ispričala priču na svoj način.

Nakon čitanja radova, uz puno slatkiša i u dobroj atmosferi krenuli smo s mini-radionicom kreativnog pisanja koja je uključivala bacanje kocki s nacrtanim raznim pojmovima, od ljudi i emocija do auta i žarulja. Od odabranih slikovnih pojmova nakon svakog bacanja kocki morale smo sastaviti rečenicu. Na kraju, svatko je imao kreativnu priču napisanu u samo 15 minuta. Iako s istim zadanim pojmovima, svačija je priča bila potpuno drugačija od ostalih te smo bili ponosni na ono što smo stvorili u tako kratkom vremenu.

Naposljetku, dale smo kratki intervju i svi snimljeni materijali s dodjele bit će uvršteni u digitalni sadržaj koji će popratiti izdavanje knjige s 12 nagrađenih priča među kojima je 1. mjesto sedmih razreda zauzela Maja Marković, a 2. mjesto Tonka Bogović.

Tonka Bogović i Maja Marković, 8.b

U iščekivanju cijelog videa s dodjele nagrada, pogledajte mali teaser s našim curama!

Priloženi dokumenti:
Video.MOV (682.34 KB)