« Svibanj 2024 »

URED UNICEF- a U RIJECI (19.4.2013.)
Autor: Patrik Fabijanić, 22. 4. 2013.

Podružnicu Ureda UNICEF-a u Hrvatskoj danas je otvorio na riječkoj adresi Blaža Polića 2. Grad Rijeka UNICEF-u je besplatno na korištenje ustupio prostor od 80 četvornih metara i to do kraja 2016. godine, do kada ta globalna organizacija ima ugovorni mandat s hrvatskom Vladom. UNICEF je prostor uredio i opremio.

U novim prostorima održan je svečani program za djecu i odrasle u suradnji s OŠ Ivana Zajca koja već niz godina sudjeluje u projektu „Škole za Afriku". UNICEF-ova ambasadorica Maja Vučić pričala im je o svojem posjetu Etiopiji i brojnim susretima s njihovim vršnjacima u toj zemlji. Riječka glumica Ana Vilenica u nekoliko kratkih priča iz slikovnice „Dugine boje", učenicima je približila temu različitosti koja je zajednička - baš svima, a s djecom je razgovarao i UNICEF-ov ambasador dobre volje Zlatan Stipišić Gibonni.

19. travnja učenici 3.a i 3.b razreda OŠ Ivana Zajca bili su pozvani na svečanost otvorenja UNICEF-ovog ureda u gradu Rijeci. Tamo su bili ambasadori UNICEF-a Maja Vučić,Ana Vilenica i Gibonni. S učenicima se najprije družila Sanja Šušnjara, a nakon nje o životu u Africi i posjetu Africi pričala nam je pjevačica Maja Vučić iz Zagreba.

Nekoliko trenutaka poslije pridružila se glumica Ana Vilenica iz Rijeke. Ona je govorila o različitostima među ljudima  i o tome kako svi ljudi imaju izražene osjećaje. Gibonnija smo dočekali velikim pljeskom, a nakon njega je voditeljica UNICEF-a gradonačelniku Rijeke darovala prigodan dar u ime UNICEF-a. Gradonačelnik je u ime grada  zahvalio te uredu darovao veliki plan grada Rijeke koji su nacrtala djeca. Na kraju smo se svi fotografirali i zasladili tortom.

BARBARA CRNKOVIĆ,3.b

U petak, 19. travnja 2013. godine učenici 3.a i 3.b razreda OŠ Ivana Zajca prisustvovali su otvorenju UNICEF-ovog ureda u gradu Rijeci. Ambasadorica UNICEF-a Maja Vučić rado nam je ispričala o pustolovini u Africi i životu djece iz Afrike. Svaki učenik je mogao postaviti pitanje. Nakon razgovora s Majom došla je Ana Vilenica koja nam je pričala o slikovnici Dugine boje,tj. kako smo izvana različiti, ali iznutra isti. Gradonačelnik Rijeke i Gibonni družili su se s nama, a voditeljica UNICEF-a Đurđica Ivković počastila nas je tortom. Bila je odlična! Najdraže mi je bilo kad smo dobili autograme ambasadora UNICEF-a i fotografirali se s njima.

LAURA VIDOVIĆ,3.b