Stvarajmo eKreativno!
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 4. 3. 2022.

NACIONALNI PROJEKT ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE O KREATIVNOJ UPORABI WEB ALATA KOD OBLIKOVANJA PREZENTACIJA PROJEKATA, IZRADE STRIPOVA, AUDIOVIZUALNIH SLIKOVNICA ILI INTERAKTIVNIH PRIČA  ​

U školskoj knjižnici, u međupredmetnom povezivanju jednog ili više nastavnih predmeta, korištenjem web alata može se poučavati na način koji razvija kreativnost i kritičnost. Konačni je proizvod korištenja tih alata trajni originalan uradak, koji omogućuje izražavanje kroz stvaralačko-procesno učenje. Takav način rada omogućuje ostvarivanje završnog kreativnog uratka, koji djeluje poticajno na učenje i za samoostvarivanje učenika.

Ovim se projektom želi naglasiti važnost čitanja, razvijanja kritičnog stava prema informacijama i stvaranju novog znanja te kreiranje uradaka inspiriranih pisanjem i čitanjem ili istraživanjem. Korištenjem web alata pokušava se zainteresirati mlade generacije koje su okrenute novim tehnologijama te njihove sklonosti povezati s čitanjem, pisanjem, istraživanjem i stvaralaštvom u školskim knjižnicama.

Učenici naše škole natječu se u KATEGORIJI 3. Audiovizualna slikovnica

Šumska vila

Učenici - sudionici: Gabriela Grubišić Brnelić, Tia Kezele, Erik Petković (6.a), Petra Petelin (8.a), Jelena Polovina, Lara Klarić (6.b)

Prijavitelj: Koraljka Mahulja-Pejčić, OŠ Ivana Zajca, Rijeka

Suradnici - učitelji: Slavica Sučić, Anita Šehić

Korišteni alati: Canva

Pogledajte pristigle radove u svim kategorijama,upalite zvučnike i svojim glasom podržite našu slikovnicu.

Glasati možete na poveznici:

od 4. ožujka do 18. ožujka 2022.

Svaki glas publike je važan!