EKSKURZIJA OSMIH RAZREDA
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 17. 10. 2019.

Učenici 8.a i 8.b razreda krenuli su 9. listopada 2019. na ekskurziju u srednju Dalmaciju.

1.dan: Krenuli smo u obilazak NP Krka. Slapovi su bili predivni uz sunce koje je sijalo tog dana. Nakon slapova obišli smo palaču Barone u Šibeniku s tabletima koje smo dobili za razgledavanje. Šetnja Šibenikom uz stručno vodstvo bila je prekrasna. Razgledali smo katedralu sv. Jakova koja nas je oduševila i prošetali šibenskim uličicama.Umorni, ali zadovoljni otišli smo u hotelsko naselje Solaris i smjestili se u hotelu Andrija.

2. dan: Nakon doručka zaputili smo se u Sinj te posjetili Muzej Sinjske alke.Pogledali smo filmić o bitci iz  1715.godine. Razgledali smo Sinj i ručali u restoranu. Nakon toga smo išli u Trogir te razgledali znamenitosti grada. Zaputili smo se u hotel  na večeru ( koja je bila odlična) i nakon toga smo se rasplesali i raspjevali na zabavi na otvorenom. Bilo nam je super!

3. dan: Probudili smo se, doručkovali i odjavili se iz hotela. Krenuli smo prema Sokolarskom centru gdje nam je bilo zabavno jer je gospodin iz Sokolarskog centra bio zabavan i na zabavan način je objasnio i prezentirao(sve pohvale za njega). Nastavili smo prema Zadru, posjetili Muzej antičkog stakla te razgledali grad uz lokalnu vodičkinju tetu Vlatku koja je bila super zanimljiva. Vidjeli smo Morske orgulje i Pozdrav suncu, prošetali rivom i gradskim ulicama te obišli Muzej iluzija.Tamo nam je bilo zabavno. Za Rijeku smo krenuli u popodnevnim satima. U autobusu su odzvanjale vesele pjesme glasnih osmaša. Pred školu smo došli oko 23 sata.

Sve u svemu ekskurzija je bila odlična, poučna i zanimljiva. Puno toga smo vidjeli, naučili i dobro, dobro se zabavili !!!

TAMARA PERKOVIĆ I LARA RAJNOVIĆ,8.b