PRVI KORACI U PROMETU-1.a i 1.b razred
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 2. 11. 2017.

Učenici prvih razreda naše škole 30. ( 1. a)  i 31. ( 1.b) listopada proveli su u Domu mladih.

Riječ je o preventivnom projektu koji je namijenjen učenicima 1. razreda s ciljem usvajanja osnovnih prometnih pravila i propisa te pozitivnog ponašanja u prometu na cestama. Program se održava u učionici i na prometnom poligonu , a u tome su ih vodili djelatnici Doma mladih u suradnji s policijskim službenicima za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave primorsko-goranske.

Program se inače provodi u formi jednodnevne nastave u nekoliko faza u učionici i na prometnom poligonu Domu mladih sa semaforima, te s horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. U praktičnom djelu obuke pješaka i biciklista sudjeluju i policijski službenici Postaje prometne policije Rijeka. Cilj programa je usvajanje osnovnih znanja o prometu, odnosno, razvijati kod učenika prometnu kulturu od najmlađeg uzrasta. Tako će učenici naučiti kako se sigurno kretati od kuće do škole, zatim pravilno prelaziti preko pješačkog prijelaza, voziti bicikl, ali i druge sadržaje važne za povećanje sigurnosti djece u prometu.

Prvašići su vrlo ozbiljno shvatili sve zadatke i tako su hi i odrađivali.

Puno su naučili i lijepo se proveli.