MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2017. KNJIŽEVNI SUSRET: BRANIMIR DOLENEC PREDSTAVLJA KOPRIVKOV SVIJET
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 26. 10. 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige 2017. posjetio nas je Branimir Dolenec, književnik iz Koprivnice, koji je predstavio slikovnice Koprivkov svijet. U desetak slikovnica dječak Koprivko putuje po Hrvatskoj, upoznaje razne gradove i mjesta,otkriva tajne,susreće se s legendama i opisuje svoje avanture. Koprivko je glavni lik svih slikovnica, a uz njega je i djevojčica Dunja te mnogi drugi zanimljivi likovi. Pisac je cijeli susret razgovarao s učenicima i propitkivao ih, a oni su aktivno sudjelovali u priči te postavljali brojna pitanja. Zanimljivo je bilo i to što se pisac odjenuo u renesansnu odjeću te na taj način približio  djeci  to povijesno razdoblje.Uz to, prikazao je i  isječak iz filma Renesansni festival u Koprivnici u kojem su se upoznali s glazbom, običajima i obrtima tog razdoblja.

Književnom susretu prisustvovali su učenici razredne nastave.

DOJMOVI UČENIKA:

Jučer nas je posjetio Branimir Dolenec. Bio je odjeven u odjeću iz srednjeg vijeka. Pričao nam je o Koprivku i Dunji. Gledali smo kratki dokumentarac o Renesansnom festivalu u Koprivnici. Na kraju nam je na ploču nacrtao Koprivka i Dunju. Bilo je jako lijepo i zabavno.

EVA LEPŠIĆ,3.b

Koprivko je veseli dječak koji dolazi iz Kamengrada u kojem ima jedna crna rupa. On i djevojčica Dunja puno putuju i upoznaju nove prijatelje. Bili su u Istri, Zagrebu, muzeju i na još puno, puno zanimljivih mjesta. Jako mi se svidjela predstava i bilo mi je jako lijepo.

LORENA PULJIĆ,3.b