TERENSKA NASTAVA TREĆIH RAZREDA-OGULIN (1.6.2016.)
Autor: Patrik Fabijanić, 3. 6. 2016.

Jučer smo išli u Ogulin. Skupili smo se u školi i pojeli marendu pa smo krenuli. Dugo smo se vozili. Ostali smo sat i pol u parku pokraj jezera Sabljaci i igrali se.

Poslije igranja smo se prošetali šumom i puno toga naučili. Odlučili smo se poslije šetanja još malo poigrati pa poslije otići u Ivaninu kuću bajki.Do Ivanine kuće bajki išli smo autobusom.

U kući je bilo čarobno.Dočekao nas je Malik Tintilinić i vodio po Ivaninoj kući. Pogledali smo crtić Ivanina prva pustolovina i ušli u špilju u kojoj je bilo čarobno ogledalo koje je odredilo koju moć imam.

Kada smo svi pogledali svoje moći, kupili smo suvenire i otišli vidjeti Đulin ponor. Na povratku smo kupili sladoled i vratili se sretni i veseli kući. Meni je ovaj izlet bio lijep i ponovila bih ga.

KATJA MILJKOVIĆ,3.b

IZLET U OGULIN

Jučer smo išli na izlet u Ogulin.
U autobusu nas je dočekao vodič koji nam je puterm pričao legende. Igrali smo se kod umjetnog jezera Sabljaci. Nakon igre išli smo prošetati pa smo se opet vratili igri na livadi.

Najprije smo išli u Ivaninu kuću bajki gdje smo pogledali crtić o Ivani Brlić-Mažuranić i otkrili tko smo mi u svijetu bajki. Vidjeli smo kako je dubok Đulin ponor i glavu njenog viteza u kamenu. Prije povratka počastili smo se sladoledom. Pojeli smo sladoled i krenuli. Simpatičan vodič naučio nas je neke pjesme.
Sretno smo se vratili doma i zapamtili vodičevu pjesmu.

ZARA VIDOVIĆ, 3.b