IZVJEŠĆE S NOVIGRADSKOG PROLJEĆA (16.-23.4.2016.)
Autor: Patrik Fabijanić, 10. 5. 2016.

Dana 17. travnja 2016. godine, stigla sam u Novigrad. Dočekalo me veliko, plavo more, isto onakvo kakvo sam ga pozdravila kada sam kretala iz Rijeke. Ostavila sam stvari u hotelu i krenula do škole gdje su se održavale radionice koje su počinjale u devet i petnaest. Prvi dan smo se svi okupili ispred škole. Prozivali su nas po radionicama. Sljedeće dane smo sami išli do naših radionica. Voditelj naše literarne radionice bio je Branko Čegec, poznati književnik.

Malo smo čitali i puno pisali. Pisali smo različite tekstove o tržnici, temi ovogodišnjeg Novigradskog proljeća. Pisali smo puno pjesama, priča, opisa i dijaloga. Odabrali su četiri polaznika da pročitaju svoje pjesme na velikom koncertu u Crkvi koji se održao u četvrtak 21. travnja 2016. godine. Među njima sam bila i ja, najmlađa u literarnoj radionici. Bila sam iznenađena i ponosna na ono što sam postigla  prvi put na Novigradskom proljeću. Naučila sam svoju pjesmicu Želje napamet i izrecitirala je u Crkvi. Bila sam sretna, a vrijeme je jako brzo proletjelo. Došlo je vrijeme za povratak u Rijeku. No, u Novigradu sam stekla prijatelje za čitav život. Ako ništa, prijatelja iz Novigrada uvijek ću se sjećati. Njih ne bih mogla zaboraviti. S njima mi se bilo najteže oprostiti. U Novigradu sam stekla nova iskustva, nova znanja i nove prijatelje. Razmišljala sam o Novigradu i odlučila. Sljedeće godine ću se isto prijaviti na Novigradsko proljeće. Nadam se da ću ponovno biti odabrana da bi mogla ponovno uživati u Novigradu i Novigradskom proljeću.

TONKA BOGOVIĆ,5.B

Pjesma napisana u literarnoj radionici na Novigradskom proljeću

ŽELJE

Pitali me