ZAVRŠNICA PROJEKTA: “ČITAJMO ZAJEDNO, ČITAJMO NAGLAS: ZABORAVLJENE KNJIGE“
Autor: Patrik Fabijanić, 4. 4. 2016.

1.travnja 2016. učenice 3.a i 3.b razreda (Larisa Žeželj, Katja Miljković, Tonka Lesica, Sandra Levnaić, Petra Maričić i Petra Pranić) s knjižničarkom Koraljkom Mahulja-Pejčić i učiteljicom Anom Puljić, sudjelovale su u završnici projekta koji se održao u NSK u Zagrebu. Sudjelovala je 31 škola iz 12 županija. Predstavili smo knjigu Ma i Lu, autorice Ljerke Car Matutinović koju smo zajedno čitali cijelu godinu. Djevojke su u stihu predstavile knjigu i plakat koji su izradile. Nakon uspješnog i zapaženog nastupa, posjetili smo Muzej iluzija i kulturne znamenitosti Zagreba.

U čast godišnjice rođenja omiljenog dječjeg pisca, bajkovitog Hansa Christiana Andersena cijela svjetska zajednica svake godine 2. travnja slavi Međunarodni dan dječje knjige (ICBD – International Children’s Book Day). Hrvatska udruga školskih knjižničara proslavi se pridružila organizacijom još jedne Knjižne booke. Gosti svečanosti dolazili su iz udaljenih mjesta zbog čega je proslava iznimno organizirana 1. travnja.

Vjerujemo da je tog jutra Nacionalna i sveučilišna knjižnica mnogima bila neobična – dočekala je goste u šarenijim bojama od onih što ih obično nosi. U njenoj su auli bili izloženi likovni radovi dječje ilustratorice Andree Petrlik Huseinović, nagrađivane umjetnice i autorice nebrojenih dječjih slikovnica, a šarenilo i živost dopunili su postavljeni plakati i drugi likovni radovi učenika, koji su sudjelovali u višegodišnjem projektu za poticanje čitanja Čitajmo zajedno, čitajmo naglas zaboravljene knjige

Predstavljene su brojne knjige i plakati, dramatizirani i uprizoreni tekstovi, a sve je začinio mađioničar Jozo Bozo i učenici glazbenih škola.

Svečanost je završena zahvalom svima koji su sudjelovali i uključili se u projekt te pokazali da postoji Hrvatska koja čita i koja zaslužuje barem jedan dan knjižne booke.

VIŠE FOTOGRAFIJA POGLEDAJTE U FOTO GALERIJI….