RADIONICA MALIH POKUSA U 2.A I 2.B RAZREDU (13.1.2016.)
Autor: Patrik Fabijanić, 15. 1. 2016.

Posjetila nas je Irisina mama koja je fizičarka. Pokazivala nam je zanimljive pokuse. Donijela je ulje, sodu bikarbonu, grah s lopticama, ocat, sol jaja, čaše, boje i šumeće tablete. U posudu je ubacila vodu s bojom, ulje i šumeću tabletu pa su se napravili mjehurići koji su se podizali i spuštali. O pokusima sam pričao mami i bratu. Bilo mi je super interesantno kada smo hvatali balončiće.

MAURO FUĆAK, 2.a

U razred je došla Irisina mama koja je po zanimanju učiteljica fizike. U našoj učionici smo bili zajedno s 2.b razredom. Teta Margareta nam je pokazivala razne pokuse. Svidio mi se pokus s grahom. U zdjelu punu graha stavila je jednu tešku i jednu laganu lopticu. Jedna je bila na vrhu, a druga na dnu. Kada je protresla zdjelu ,loptice su zamijenile mjesta. Lagana je došla na vrh, a teška na dno. O pokusima sam pričala mami i bratu. Jučer mi je bilo jako lijepo i zanimljivo, a Irisina mama je bila jako ljubazna.

PETRA PETELIN, 2.a

MOJ DOJAM O ISTRAŽIVAČKOM DANU

Najviše mi se svidio pokus s mjehurićima. Saznala sam o gustoći i kako napraviti pokuse. Naučila sam kako napuhati balon na zanimljiviji način. Profesorica je bila zabavna i jako mi se svidjela. Kod kuće ću napraviti tornado i lava efekt. Mnogo toga mi se svidjelo. Opis pokusa koji mi se svidio: Na ruke smo stavili vunene rukavice. Napuhali smo balone od sapunice. S tim balonom mogli smo se dodavati i hvatati ga. To se dogodilo zato što rukavice imaju vunu na sebi pa mjehurići ne pucaju. Na rukavicama baloni sporije puknu nego na rukama.

NIKA ISKRA, 2.b

Irisina mama Margareta Gumilar jučer je bila gošća u našem razredu. Ona je po zanimanju fizičarka i pokazivala nam je pokuse. Donijela je puno stvari kao što su baloni, sol,ocat i šibice. Na ruke je stavila vunene  rukavice, a zatim počela puhati vodene balone. Kada  ih je stavila u ruku, nisu puknuli pa smo se svi igrali. Kod kuće sam pričala o pokusima. Jako sam se zabavila s prijateljima i učiteljicama. Bili smo dobri i pozorno smo slušali. Zajedno smo  napravili puno pokusa.

ELENA DRAGOSLAVIĆ, 2.a