POVRATAK U ŠKOLU - ŠKOLSKA GODINA 2014./15.
Autor: Patrik Fabijanić, 9. 9. 2014.

Dragi učenici!

Ljeto je za nama, rujan je pokucao na vrata  i ponovno nas pozvao na druženje u školskim klupama. U učionicama  čekaju krede i spužve, iz školskih torbi smiješe se nove bilježnice i knjige,na gradskim  su ulicama sve veće gužve.

Dočekali ste i ovaj dan. Početak školske godine donosi nova uzbuđenja. Povratak u učionice, razgovori o ljetu na školskim hodnicima, prijatelji koje možda niste vidjeli tijekom ljeta, učitelji koji vas nestrpljivo čekaju.

Godinu dana ste stariji, veći i ozbiljniji. Nadamo se da u novu školsku godinu ulazite željni novih znanja i  postignuća.

Kao što i sami znate,škola nije samo učenje. To je mjesto gdje se sklapaju nova prijateljstva, rađaju prve simpatije, otvaraju novi vidici, upijaju nova znanja , šire obzori. Uz marljivo učenje i rad  ostvarit ćete svoje ciljeve i biti sretni, zadovoljni i ispunjeni.

Neki su uspješniji u matematici, neki u povijesti, sportu ili likovnom izražavanju.  Neki bolje pišu, a neki računaju. Neki bolje trče, a drugi pjevaju. Međutim,svi ste dio iste cjeline i kao mozaik slažete sliku  sebe, razreda i škole.

Nadamo se da se veselite novim izletima i kazališnim predstavama . Nadamo se da se veselite novim prijateljima koji su možda došli u razred i da ćete ih dočekati otvorena srca. Nadamo se da se veselite novim učiteljima,profesorima,predmetima ,knjigama  i bilježnicama.

Sigurni smo da će svatko od vas pronaći neku sitnicu koja ga veseli i raduje te da ćete marljivo  učiti i sa zanimanjem  pratiti nastavu na radost svojih učitelja,profesora i roditelja.

Uživajte u školskim danima, a mi vam želimo puno  novih znanja i sreće u novoj školskoj godini!

Učitelji, profesori, stručna služba i ravnateljica OŠ Ivana Zajca