TERENSKA NASTAVA-4.A I 4.B RAZRED
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 11. 5. 2022.

U petak,6.svibnja 2022. godine smo zajedno s učiteljicama i 4.b razredom otišli posjetiti Gradsko kazalište lutaka.

Gledali smo predstavu „Carevo novo ruho“. Predstava mi se svidjela i iako sam od nekud znala tu priču, ova predstava ju je predstavila na kompletno drugačiji način. Nakon što smo pogledali predstavu prošetali smo se do Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca. Ispred kazališta pojeli smo grickalice. Zaputili smo se u kazalište kroz bočni ulaz gdje nas je čekala zaposlenica kazališta, Katarina. Objasnila nam je da se HNK zapravo sagradio na moru i da ga je bilo zahtjevno graditi kao i za što služi bočni ulaz kroz koji smo krenuli unutra. Svidjelo mi se kad je pričala o Karolini Riječkoj iako mi je ta priča poznata. Također mi se svidjelo kada smo gledali kostime i isprobavali šešire. Bilo je dosta stvari koje znam, no to je bilo malo u usporedbi na ono što je bilo tamo.

Izlet mi se jako svidio. Bilo je zanimljivo i zabavno i jedva čekam sljedeći izlet.

Karolina Peranić, 4.a

U petak smo išli s razredom i učiteljicama u Gradsko kazalište lutaka i Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca.

U kazalištu lutaka smo gledali predstavu „Carevo novo ruho“. Bilo je smiješno i zabavno. Glumci su nas jako nasmijali. Nakon predstave otišli smo pješke do Hrvatskog narodnog kazališta. Prije ulaska imali smo mali odmor da u parku pojedemo grickalice i poigramo se. U tom kazalištu nismo gledali predstavu nego smo ga razgledavali. Vodila nas je gospođa koja tamo radi. Najljepši dio mi je bio kada smo s balkona gledali pozornicu. Tamo je bio veliki luster s kristalima, a u pozadini lustera bile su slike. Kad smo bili gotovi s razgledavanjem išli smo u autobus i natrag u školu.

Bilo mi je jako zabavno i zanimljivo i jedva čekam sljedeći izlet.

Helena Škreblin, 4.a