6. nacionalni natječaj Stvarajmo eKreativno!
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 26. 5. 2021.

NACIONALNI PROJEKT ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE O KREATIVNOJ UPORABI WEB ALATA KOD OBLIKOVANJA PREZENTACIJA PROJEKATA, IZRADE STRIPOVA, AUDIOVIZUALNIH SLIKOVNICA ILI INTERAKTIVNIH PRIČA  ​

U školskoj knjižnici, u međupredmetnom povezivanju jednog ili više nastavnih predmeta, korištenjem web alata može se poučavati na način koji razvija kreativnost i kritičnost. Konačni je proizvod korištenja tih alata trajni originalan uradak, koji omogućuje izražavanje kroz stvaralačko-procesno učenje. Takav način rada omogućuje ostvarivanje završnog kreativnog uratka, koji djeluje poticajno na učenje i za samoostvarivanje učenika.

Ovim se projektom želi naglasiti važnost čitanja, razvijanja kritičnog stava prema informacijama i stvaranju novog znanja te kreiranje uradaka inspiriranih pisanjem i čitanjem ili istraživanjem. Korištenjem web alata pokušava se zainteresirati mlade generacije koje su okrenute novim tehnologijama te njihove sklonosti povezati s čitanjem, pisanjem, istraživanjem i stvaralaštvom u školskim knjižnicama.

Ove godine smo na natječaj prijavili rad u kategoriji  Kreativna prezentacija projekta.

Projekt koji smo predstavili je manifestacija Noć knjige u OŠ Ivana Zajca koja se održala uživo i online. Kreativni uradak izrađen je u programima Book Creator i Padlet, a izradili su ga Luka Ivanov, Zara Vidović, Katja Miljković i Vito Ribarić iz 8.b

Mentorice učenicima :Koraljka Mahulja-Pejčić,Maja Hasija Tadić, Valentina Borščak, Marijana Milković Donadić

Pogledajte uradak!