NOĆ KNJIGE 2014. U OŠ IVANA ZAJCA
Autor: Patrik Fabijanić, 24. 4. 2014.

KRIJESNICE: ČITANJE U PIDŽAMAMA

Učenici su odjenuli pidžamu i donijeli najomiljeniju plišanu igračku. U školskoj knjižnici su na strunjačama čitali najdraže priče i slikovnice za laku noć. Prisjetili su se ranog djetinjstva, uspavljivanja, uspavanki, slikovnica i priča te dragih osoba koje su im čitale priče.

Uz upaljene svjećice i topli čaj uživali su u priči Božidara Prosenjaka  „U potrazi za kraljevstvom“ i razgovarali o njoj. Na zvjezdice, koje su izradili u kolaž-tehnici, učenici su zapisivati poruke za laku noć te ih darivali jedni drugima. Učenici, knjige,priče i zvjezdice predstavljali su krijesnice u noći.

Ciljevi: poticanje čitalačkih sposobnosti, razvijanje mašte, govora i kreativnosti te druženje i međusobno uvažavanje.

U Noći knjige sudjelovali su učenici od 1.-4. razreda, a cijeli program osmislila je knjižničarka Koraljka Mahulja-Pejčić.

Program je prijavljen Nacionalnoj i sveučilišnoj  knjižnici iz Zagreba te je objavljen u Programskoj knjižici Noć knjige 2014.-matineje.

Dana 23. travnja održala se u našoj školi Noć knjige. Učenici koji su sudjelovali odjenuli su pidžamu te donijeli najdražu plišanu igračku i knjigu iz djetinjstva. Predstavili smo sebe i svog plišanca. Knjižničarka nam je ispričala nekoliko zanimljivih priča. Tonka i Maja pročitale su nam svoje priče uz šalicu čaja. Svidjelo mi se što smo zamijenili dan za noć, odjenuli pidžame i slušali uspavanke.

NICOLE GALICH,3.b

Na Svjetski dan knjige učenici od prvog do četvrtog razreda slušali su priče u pidžamama sa svojim omiljenim plišancem i slikovnicom iz djetinjstva. Kao najdražeg plišanca odabrala sam Georgea, a slikovnicu Borku. Nakon čitanja popili smo šalicu čaja. Na kraju smo dobili šarene zvijezde od papira te jednu zajedničku za razred. Sa strane se nalazio pano sa stihovima. Svaki razred je morao odabrati najdraže stihove te ih prepisati na zvijezdu. Poslije pisanja pozdravili smo knjižničarku i otišli. Na Noći knjige je bilo jako zabavno. Slušali smo neke nove priče i smijali se. Voljela bih ići i iduće godine jer je bilo neobično i lijepo.

MAJA MARKOVIĆ,3.b