4.a i 4.b u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti i HNK Ivana pl. Zajca
Autor: Patrik Fabijanić, 11. 4. 2014.

Učenici 4.a i 4.b su sa svojim učiteljicama Valentinom Borščak i Marijanom Milković - Donadić posjetili Muzej moderne i suvremene umjetnosti gdje je pod vodstvom muzejske pedagoginje Milice Đilas održana likovna radionica i organizirani posjet izložbi. Posjetili su i HNK Ivana pl.Zajca gdje ih je dočekala propagandistica Ana te im ispričala najinteresantnije detalje iz povijesti kazališta. Učenici su u njenoj pratnji obišli i razgledali kazalište. Bilo je lijepo, zabavno i poučno.

Podijelili smo se u dvije grupe. Prvo smo išli u HNK Ivana pl. Zajca gdje nas je dočekala propagandistica Ana. Ispričala nam je da je kazalište staro točno 129. godina te da su imali probleme s gradnjom jer je tamo bilo more. Kazalište se prije zvalo po talijanskom skladatelju Giuseppeu Verdiju, a kako su se vremena mijenjala mijenjalo se i ime. Posjetili smo gledalište i obišli katove i balkone. Saznali smo da su dame nekad sjedile ispred muškaraca. Vidjeli smo i orkestar i prostoriju iza pozornice koja je meni bila najzanimljivija jer u njoj ima puno zanimljivih stvari.

Nakon kazališta posjetili smo MMISU gdje nas je dočekala pedagoginja Milica Đilas. Vidjeli smo različite skulpture, slike, portrete, tortu od tableta i nešto fora što ne znam kako se zove. To se vrti i mijenja boje. Nakon obilaska izložbe sudjelovali smo u radu likovne radionice. Morali smo napraviti portret svog prijatelja.

Bilo mi je super. Naučili smo nešto novo i vidjeli nešto što prije nismo vidjeli. U kazalištu mi je bilo zanimljivo jer je sve iz davne prošlosti, a mene to zanima.

KARLA PERIĆ,4.a