DOBITNICI NAGRADA ZA NAJBOLJI LIKOVNI RAD ONLINE PROJEKTA SPORTSKA LEKTIRA
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 5. 6. 2020.

U vijećnici Grada Rijeke je 5.lipnja 2020. održan prijem uz dodjelu prigodnih nagrada najuspješnijim sudionicima likovnog natječaja održanog u sklopu online programa Sportska lektira, te njihovim mentorima.

Između 246 pristiglih radova izabrano je osam najboljih, a među nagrađenima je i učenica 6.b razreda OŠ Ivana Zajca NIVES PILIPOVIĆ. Na svečanosti su uz Nives  bili njezin otac i mentorica Koraljka Mahulja-Pejčić, školska knjižničarka. Nives je nagradu osvojila  za crtež Janica-Snježna kraljica za koji ju je inspirirala istoimena slikovnica.

Sportska lektira dio je projekta Sportske škole Grada Rijeke – RiMove koji se kao izvannastavna aktivnost, u sklopu produženog boravka, provodi u nižim razredima 11 osnovnih škola Grada Rijeke. Cilj ovog projekta je usmjeriti djecu prema vrijednostima sporta i to kroz čitanje sportske publicistike namijenjene njihovom uzrastu i verificirane od strane Ministarstva obrazovanja.

Likovni natječaj pokrenut je kao dodatna motivacija učenicima koji su program Sportske lektire za vrijeme epidemije koronavirusa, pratili online. Naime, nakon što je zbog epidemije obustavljena nastava, onemogućeno je i čitanje sportske lektire u školama, stoga je Riječki sportski savez prilagodio program na način da djeca  mogu on line pratiti ilustracije i slušati sportske priče. Djeci osnovnih škola Grada Rijeke pripremljeno je 8 knjiga: Makata Taka Hela, Nježan put, Snježna kraljica, Igranje s vjetrom, Gospođica Hoppla, Igre bogova, Spretni Leon i  Veliki Sergej. Autori knjiga su Vitomir Spasović i Milka Babović, a knjige je čitala Danica Juričić Spasović.

Za program je iskazan veliki interes, pa je pokrenuta i nagradna igra u kojoj su učenici osnovnih škola Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije dostavljali likovne radove inspirirane sportskom lektirom.

BRAVO i ČESTITAMO!!!